jesienne aranżacje tarasu i balkonu

  

Jesienne aranżacje tarasu i balkonu

 

 Balkon i taras to bardzo ważne miejsce, część naszego domu. Jeśli nie masz własnego ogrodu, to warto właśnie tu stworzyć taką zieloną przestrzeń. Niech balkon i taras będzie naszą zieloną oazą, wypełnioną pięknymi roślinami, meblami oraz ciekawymi dodatkami. By to miejsce było atrakcyjne cały rok warto dodać kilka gadżetów oraz dekoracji sezonowych, zmieniających się wraz z porami roku. Poznaj najnowsze jesienne aranżacje tarasu oraz balkonu.

 

Jesienne dekoracje DIY i gotowe

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że w zakresie dekoracji pozostają dwie opcje: DIY oraz gotowe ozdoby. Tylko od Ciebie zależy, na którą wersję się zdecydujesz! Jeśli masz zmysł aranżacyjny, z pewnością sam wpadniesz na genialne pomysły. Ale jeżeli nie wiesz, jak połączyć różnorodne elementy, by osiągnąć ciekawy efekt, to nic straconego. Zdaj się na te wskazówki. Jedno jest pewne – Twój balkon lub taras będzie zachwycać jesienną kompozycją w przepiękny, stylowy sposób. Oto dzisiejsze propozycje!

 

1. Ozdoby z dyni

Dynia może stanowić oryginalną dekoracje naszego balkonu lub tarasu. W sprzedaży mamy do wyboru bardzo dużo gatunków, o różnych kolorach, strukturze i wielkości. Dynia może być ozdobą sama w sobie, ale możemy ją także umieścić w różnych pojemnikach lub zrobić w wydrążonej dyni ciekawe kompozycje z suszonych roślin. 

 dekoracje z dyni

 

 2. Lampiony-wprowadź klimatyczny nastrój

Lampiony na balkonie lub tarasie mają ponadczasowy charakter i świetnie wyglądają o każdej porze roku. W ciągu dnia są elementem ozdobnym, a wieczorem nadają niezwykłego klimatu miejscu w którym się znajdują. Na rynku jest ogromny wybór lampionów zarówno tych stojących, jak i przeznaczonych do zawieszenia. Są modele tradycyjne na świecę (takie proponuje położyć na stole, ewentualnie na podłodze) jak i modele ledowe (świetnie nadają się do zawieszenia, np. na suficie naszego balkonu lun tarasu) oraz lampiony z imitacją ognia. Połącz lampiony z innymi ozdobami i  dekoracjami i stworz piękna jesienną kompozycję.   

 Oświetlenie  tarasu i balkonu

  

3. Jesienne aranżacje roślinne

Przy układaniu kompozycji jesiennej w pojemnikach, najważniejsze to odpowiedni dobór donic (lub koszy, drewnianych beczek, glinianych mis, ipt.) i roślin. Kompozycje możemy wykonać z żywych roślin lub stworzyć piękne bukiety z suszonych kwiatów i rożnych dodatków. Jeśli chodzi o rośliny to polecam : wrzosy, chryzantemy, astry, trawy, żórawki oraz kapusty ozdobne.  

 jesienne aranżacej roślinne

 

Dzięki tym  dekoracjom jesteś w stanie zmienić swój balkon lub taras w prawdziwie jesienną krainę. Przedstawione pomysły – zarówno te DIY, jak i gotowe – na pewno ucieszą każdego miłośnika sezonowych dekoracji. A jeśli będziesz mieć wątpliwości co do roślin, możesz zdać się na moją pomoc, aranżacja tarasów
oraz urządzanie balkonów
 to moja specjalność! Wspólnie określimy, które gatunki roślin najlepiej sprawdzą się na Twoim balkonie lub tarasie.